علوم جنگل

وبلاگ علوم جنگل ،گياهان دارويي صنعتي و منابع طبیعی ایران و جهان

 

قبل از دیدن این کلیپ ابتدا این نوشته را بخوانیدگفتار این فیلم کوتاه که در آفریقا تهیه شده ، به زبان فرانسه استبرای شما که زبان فرانسه صحبت نمیکنید مطمئنا گفتار فیلم مفهوم نخواهد بود. اما مسئله ای نیست زیرا که با این توضیحات مطمئنا درک خواهید کرد که جریان از چه قرار است !! در آفریقا درختی میروید که سالی یکبار میوه بسیار آبدار و خوشمزه ای ببار می آورد که حاوی مقدار زیادی الکل است . ماروئلا میوه ای است وحشی که درآفریقای جنوبی میروید و وقتی میرسد در اثر آفتاب مقدار زیادی الکل در خود تولید میکند که مساوی یک آبجو گیرائی دارد . این همان میوه ای است که از آن لیکور آمورلا را تهیه می کنند . بدلیل کمبود آب در این ناحیه وقتی که میوه این درخت میرسد حیوانات زیادی برای رفع تشنگی و فرار از گرما به زیر این درخت پناه می آورند و نتیجه را خودتان در این فیلم ویدیوئی ببینید.

http://www.4shared.com/video/sX_iNrjw/Jungle_MISAGHTV.html

 

 

File name: Jungle_MISAGH.TV.wmv 
Type of file: Windows Media Video File
Size: 5,850 KB Comments: Add
Uploaded: 2010-04-09 Type of file: Windows Media Video File

Tags:

Jungle_MISAGH.TV   video

 

 

لینک مستقیم کلیپ: دانلود کنید:

نوشته شده در دوشنبه ۱۳۸٩/٦/۸ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ توسط ميثم ميار نظرات () |

عکسهایی فوق العاده زیبا از جنگلی عجیب که درختان آن به حالت رقص میباشند
این جنگل خارق العاده یک پارک ملی است که در دریای بالتیک قرار دارد در این جنگل تنه درختان طوری در خود پیچیده اند که گویی در حال رقص اند. حتی بعضی از تنه ها به شکل حلقوی در خود پیچیده اند.
این جنگل خارق العاده یک پارک ملی است که در دریای بالتیک قرار دارد . این جنگل یک پدیده طبیعی منحصر به فرد است. در این جنگل تنه درختان طوری در خود پیچیده اند که گویی در حال رقص اند. حتی بعضی از تنه ها به شکل حلقوی در خود پیچیده اند. مردم این منطقه باورهایی دارند. یکی از آنها این است که هر کس آرزویی بکند و از داخل یکی از این حلقه ها رد شود آرزویش برآورده می شود. باور دیگر می گوید این حلقه ها مرزهای حریم های دارای انرژی مثبت و منفی هستند یعنی در یک سمت این حلقه ها انرژی مثبت در فضا جاریست و در سمت دیگر انرژی منفی و اگر شخصی از سمت دارای انرژی منفی وارد حلقه شده و از سمت دیگر خارج شود یک سال به عمرش اضافه می شود.


علت اصلی شکل گیری عجیب درختان این جنگل هنوز ناشناخته است اما فرضیه هایی در این زمینه وجود دارد مثل فشار باد، حشرات یا بیدهایی که به مدت 5 تا 20 سال شاخه های کوچک درختان را مورد حمله قرار داده اند، جوانه های آسیب رسان و حتی جریان سرکش انرژی.

در حقیقت این جنگل در سال 1961 برای حفاظت و جلوگیری از تخریب ویژگیهای منحصر به فرد Curonian Spit -زمین شنی که سطح آن پوشیده از لایه نازکی از خاک که در طول دهه ها شکل گرفته- ایجاد شده است.

 

نوشته شده در یکشنبه ۱۳۸٩/٦/٧ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ توسط ميثم ميار نظرات () |